RÓMAI KATOLIKUS EGYHÁZKÖZSÉG KŐVÁGÓSZŐLŐS HONLAPJA

Isten hozott minden kedves régi és új látogatónkat! "Minden lehetséges annak, aki hisz!" Mk 9.23

dscn8014.jpg

A templomunk tornyában négy harang van. A harangokat 1927 évben öntötték Szlezák László műhelyében Budapesten.

A harangok tömege:

1: 984 kg

2: 405 kg

3: 255,5 kg

4: 135 kg

A harangok közül háromnak a mozgatása villamos úton történik, a legkisebb csak hagyományosan kézi húzással szólaltatható meg. Sajnálatos módon jelenleg szinte egyik sem működik automatikusan a működtető szerkezet elavultsága és hibája miatt. A javításra megtörténtek az első lépések.

Amennyiben mind a négy harang egyszerre szólna, azt a következő kisfilm mutatja be:

A felvételt Miklós Márton és Major László készítették, 2014. március 30-án.

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 16
Tegnapi: 8
Heti: 36
Havi: 383
Össz.: 85 271

Látogatottság növelés
Oldal: Templom harangjai
RÓMAI KATOLIKUS EGYHÁZKÖZSÉG KŐVÁGÓSZŐLŐS HONLAPJA - © 2008 - 2024 - egyhazkozsegszolos.hupont.hu

Az, hogy weboldal ingyen annyit jelent, hogy minden ingyenes és korlátlan: weboldal ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »